Eğitim & Kariyer

2017 Yılı İçin En İyi Kariyer Planı Oluşturacağınız Sektörler

Uzun vadede beklentileri karşılayacak bir kariyer planı yapmak herkesin en büyük hayalidir. Plan yaparken doğru adımları atabilmek için rüzgarın yönünü takip etmek gerekir. Kariyer planı yapmak isteyenler için geleceğin sektörleri bulunmaz fırsatlar sunabilir. 2017 yılı için oluşturacağınız kariyer planlamasında.; otomotiv, eğlence, bilişim, madencilik, savunma ve tarım sektörlerini listenizin üst sıralarına yerleştirebilirsiniz. Öne çıkması beklenen sektörlerin bazıları, geçmişten gelen gelenekleri sürdürmeye devam ederken; bazılarında ise köklü değişiklikler beklenmektedir. İçeriğimizi okuyarak 2017’nin öne çıkan sektörlerine göz atabilirsiniz.

Otomotiv Sektörü

pexels-photo-120049.jpeg (940×528)

Otomotiv sektöründe sular durulmuyor ve skandallar sektörü sarsıyor olsa da bu sektörün oldukça yoğun bir talebe cevap veriyor olması olumsuzlukların bile fayda yaratmasına sebep olmaktadır. Özellikle elektrikli araçlar ve sürücüsüz arabalar ile ilgili çalışmalar hız kazanırken toplu taşıma alışkanlıkları da yeniden şekillenmektedir. Elektrikli araçlarla ilgili taleplerin her alanda artması ile birlikte otomotiv sektörü gelecekte oldukça hız kazanan ve evrim geçiren sektörler arasında yer almayı başaracaktır.

Eğlence Sektörü

people-party-dancing-music.jpg (940×625)

2017 yılında eğlence sektörü hızla büyümeye devam edecek sektörler arasında yer almaktadır. Arttırılmış ve sanal gerçeklik çalışmaları ile farklı bir boyuta taşınan eğlence sektöründe, en büyük patlama Çin’de yaşanacak. Çin üzerinden sağlanacak artışın sektörün genelinde oldukça yüksek bir artış sağlaması beklenirken çizgi romanların beyaz perdeye uyarlanması hız kesmeden devam edecek.

Bilişim Sektörü

pexels-photo-59628.jpeg (940×627)

Bilişim sektörü dikey ve yatay gelişim gösteren bir sektör olmasından dolayı her zaman yükselişini devam ettirir. %10’luk bir artışın söz konusu olması bu sektörün ciddi anlamda yüksek bir trend ile devam edeceğini göstermektedir. Müşteri hizmetlerinden arama motorlarına kadar hayatın her alanında yer edinen bilişim sektörüne kariyer planında yer vermek uzun vadede iyi planlar arasında yer almaktadır.

Madencilik Sektörü

DRC_mining_Gwenn.jpg (1024×683)

Metal fiyatlarında dengelerin değişmesinin beklendiği tarihler 2017’yi gösterdiğinden dolayı madencilik sektöründe hareketlenmeler ön görülmektedir. Çelik üretimi odağında şekillenmesi beklenen madencilik sektöründe atılımın temellerinden birisinin de otomotiv sektöründen gelen talepler olması söz konusu. Sektörler arası ivmeler ile madencilik iyi bir kariyer planı için doğru adımlar arasında yer almaktadır.

Savunma Sektörü

DRC_mining_Gwenn.jpg (1024×683)

Savunma harcamalarında beklenen artışın 2017’de kendini göstermesi beklenmekte olduğundan dolayı savunma sanayisi odaklı kariyer planları büyük başarılar elde edebilir. Havacılık ve silah sanayi ile ilgili beklenen artışların 2017 yılında gerçekleşmesi ile sektörde bir atılım olacak. Ucuzlayan petrol fiyatları ile birlikte gelişmenin daha hızlı olması da yüksek olasılıklar arasında gözükmektedir.

Kariyer planlarınızı yaptıktan sonra, en popüler sektörlerdeki yüzlerce iş ilanına göz atmak için www.tumislerburada.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir