Tüm İşler Burada

Az Bilinen Meslek Gruplarında İş Fırsatları Artıyor

Globalleşme ve artan nüfusun etkisiyle birlikte, iş hayatındaki realiteler de hızla değişiyor. Eskiye nazaran gittikçe yükselen rekabet faktörü de eklenince, alternatif işler bulma çabası daha da önem kazanıyor.

Alternatif işlere yönelimin artması sonucunda, toplumun çoğu kesimi tarafından az bilinen meslek gruplarında iş fırsatları artıyor. Bir kartopunun büyüyerek çığa dönüşmesine benzetilebilecek bu durumdan yararlanma fırsatlarını zamanında değerlendirenler ise kazançlı çıkıyor. Kimileri öngörüleri sayesinde çocuklarını bu işlere baştan yöneltirken, kimileri ise var olan kariyerlerinde 180 derecelik bir dönüş yaparak az bilinen meslekleri öğrenip kendilerine yeni bir kariyer yaratıyor.

forklift-operatoru

Forklift Operatörü Olanlar İşsiz Kalmıyor

Forklift adındaki iş makineleri, fabrika, depo gibi tesislerde eşyayı indirme, bindirme, yerleştirme gibi işleri yapmaya yarıyor. Forklift operatörünün görevi ise bu aracı kullanarak kendisine verilen taşıma ve düzenleme işlerini yapmak, forkliftin bakımı ile ilgilenmek olarak özetleniyor. Forklift operatörü iş ilanları veren kuruluşlar, işin gerektirdiği sağlık koşullarına uygun, sorumluluk sahibi ve forklift kullanma belgesi olan, en az ilköğretim mezunu kişileri bünyelerinde istihdam ediyorlar. Forklift kullanma sertifikası almak için ise en az 60 saatlik bir kursa gitmek gerekiyor.

cnc-torna

CNC Torna Operatörlerinin Geleceği Parlak

Son yıllarda iş ilanlarında sıkça rastlanan CNC torna operatörlüğü de yükselen meslekler arasında yer alıyor. CNC operatörleri, bilgisayardan gelen komutlarla ham maddeyi dönüştürme işi yapan tezgahlarda çalışıyorlar. “CNC” adı verilen bilgisayarlı kontrolün kazıma, boyama, delme gibi işler yapan tezgahlarla birleşimi olarak tanımlanan bu iş kolu çok çeşitli sektörlerde kullanıyor. CNC torna operatörü iş ilanları; tekstil, makine, kalıpçılık gibi birçok iş alanında küçük ya da büyük işletmeler tarafından verilebiliyor.

Biyomedikal İş İlanlarına İlgi Çok Yüksek

Son yıllarda sıkça rastlanan biyomedikal iş ilanları, biyomedikal sorumlusu, biyomedikal teknisyeni/teknikeri şeklinde çeşitlilik gösteriyor. Yardımcı profesyonel meslek gruplarına giren biyomedikal cihaz teknikerleri, tıp ve biyoloji alanındaki cihazları şemasına uygun olarak monte etmek, bu aletlerin nasıl kullanıldığını ilgililere anlatmak ve bu aletlerin bakım ve onarımını yapmak gibi işlerden sorumlu oluyorlar. 2 yıllık meslek yüksek okullarının Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümünden mezun olanlar, biyomedikal iş ilanı veren sağlık kuruluşlarında, laboratuvarlarda kolaylıkla iş bulabiliyorlar. Bu alanda kariyer hedefi olanlar, Biyomedikal Mühendisliği eğitimi alarak, bir üst aşamada iş bulma şansını da değerlendirebiliyorlar.

Birçok iş ilanının yer aldığı tumislerburada.com sitesinden uzmanı olduğunuz ve az bilinen işlere başvurarak siz de kariyerinizde yeni bir atılım gerçekleştirebilirsiniz.