Tüm İşler Burada

Eleman Açığı Olan 8 Az Bilinen Meslek

Farklı sektörlerde, farklı yeteneklere hitap eden ve az bilindiği için birçok iş olanağı yakalamanıza imkan sunan 8 mesleği sizler için derledik!

Günümüzde, üniversite mezunları da dahil birçok aday iş bulmakta zorluk çekiyor. Popüler meslek kollarında faaliyet göstermek her ne kadar bir süre mümkün olsa da, eleman sayısının çokluğundan dolayı insanlar işlerinden dahi olabiliyor. Diğer bir yandan uzmanı az olan ya da fazla talep gören meslekler elemana ihtiyaç duyarken, sadece az bilindikleri için birçok kimse tarafından gözden kaçırılıyor. Arka planda kalmış bu mesleklere göz atarak hayatınızdaki boşluğu doldurabilirsiniz!

Dijital Baskı Operatörü

Bir dijital baskı operatörü genel olarak, baskı makinesi aracılığıyla bir kumaş ya da bez üzerine desen baskısı yapmakla görevlendiriliyor. Dolayısıyla dijital baskı operatörü iş ilanları için başvuracak adaylardan, birincil olarak el işlerine yatkın; yani sanatkar ruhlu olmaları bekleniyor. Ayrıca bu işi üstlenen kişilerden, baskı makinesini kullanabilmeleri, bu yetiyi geliştirebilmeleri ve bilgisayar ortamında desen çalışmaları yapabilmeleri isteniyor.

cocuk-bakicisi

 

Çocuk Bakıcısı

Çocuk bakıcılığı aslında yaygın ve oldukça bilinen bir meslek olsa da, günbegün bu görevi yerine getirebilecek insan ihtiyacı artıyor. Ayrıca çocuk bakıcısı iş ilanları için bakıldığında anlayış, empati ve sabır gibi kişisel özelliklerin yanı sıra, en az iki dil bilme gibi donanımsal özelliklerin de arandığı gözlemleniyor. Çocuğun genel ihtiyaçlarını karşılamak; kişisel gelişimi, bilişsel zekası ve eğitimi konusunda yardımcı olmak, bir çocuk bakıcısından beklenen görevler arasında yer alıyor.

Aktif Pazarlama Elemanı

Elindeki ürünü ya da hizmeti, doğrudan satıcıya ve müşteriye ulaştıran aktif pazarlama elemanları için sektörden ziyade, pazarlayacağı ürün ve satış yeteneği önem taşıyor. Dolayısıyla aktif pazarlama elemanı iş ilanları ikna kabiliyetine sahip, insan ilişkilerinde kuvvetli ve seyahat engeli olmayan bireylere yönelik oluyor.

Dış Ticaret Elemanı

Bir büro mesleği olan dış ticaret elemanlığı görevini üstlenen kişiler, ithalat ve ihracat ile ilgili takipleri yerine getirmelerinin yanı sıra, yapılan sözleşmelere göre ödemeleri takip edip gerekli kişiler ile iletişim kuruyorlar. Dış ticaret elemanı iş ilanları arasında ise ekonomiye ve ticarete yatkın olunması, detayların gözden kaçırılmayacak şekilde dikkatli olunması gibi özellikler yer alıyor.

Şantiye Şefi

Kentsel dönüşümün bir parçası olan ve süreklilik sağlanan inşaat sektöründe artık zorunlu olarak yer alan şantiye şefleri; inşa sürecinin takibi, belgelenmesi, bildirimi ve tedbirleri ile ilgileniyor. Şantiye şefi iş ilanları için başvuracak adaylardan ise iş güvenliğine dair uzmanlık alanına ve sorumluluk bilincine sahip olması bekleniyor.

kaynakci

Argon Kaynakçısı

Argon kaynakçısı iş ilanları için başvuracak adayların el işlerine yatkın, dikkatli ve verilen ekipmanları kullanabilme yeteneğine sahip olması gerekiyor. Argon gazı, metal parçaları ve kaynak malzemeleri ile devamlı iç içe olacak bu kişilerin metal işleme konusunda uzman olmaları da gereken koşullar arasında yer alıyor.

Desinatör

Tarihte 19. yüzyıla değin uzanan desinatörler, yazılı eserleri tekstil ve ambalaj alanında, çeşitli sanatsal biçimlerle resimlemeleriyle biliniyor. Desinatör iş ilanları ise genellikle mimarlık, mühendislik ve tasarım eğitimi almış bireylere hitap ediyor. Sanatın farklı bir boyutunu meslek haline getirmek isteyenler için destinatörlük ideal bir alternatif oluşturuyor.

Aktüer

Finans, yatırım, işletmecilik ve sigortacılık gibi daha birçok sektör için önem taşıyan aktüerler, şirket içi riskleri ölçmek ve yönetmek gibi görevleri yerine getiriyor. Aktüer iş ilanları için başvuracak adaylardan ise kuvvetli analiz yapabilme, öngörülü olabilme ve bir uzman gibi yönetebilme becerilerine sahip olmaları bekleniyor.

Birbirinden farklı uzmanlık alanlarına hitap eden birçok iş ilanının yer aldığı tumislerburada.com’dan, siz de eleman açığı olan 8 az bilinen meslek hakkında bilgi edinebilir ve bireysel yetenekleriniz doğrultusunda kolayca iş bulabilir, hemen başvuru yapabilirsiniz.