Eğitim & Kariyer

İş Mülakatına Gideceğiniz Günün Sabahında Yapılacakları Listeledik!

İş arayışında olanlar için mülakatlar stres yaratabilir. Kişiliğinize ve kariyer hedefinize uygun bir pozisyon bulmak için oldukça önemli olan iş görüşmelerine düzenli bir şekilde hazırlanarak bu stresi minimuma indirebilirsiniz. İçeriğimize göz atarak iş mülakatın başarılı geçmesi için görüşmenin sabahında neler yapmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

1. Biraz daha uyuyayım demeyin!

pexels-photo-29992.jpg (867×650)

İş mülakatına gideceğiniz gün son anda uyanmayın. Normalde yarım saatte evden çıkıyorsanız bile o sabah bir saat önce uyanın. Böylece geç kalma ihtimalini elemiş olursunuz ve sizin için çok önemli olan bu güne stressiz bir başlangıç yaparsınız.

2. Kahvaltıyı es geçmeyin!

pexels-photo-103124.jpeg (940×627)

Gündelik hayatta çoğu kişi sabah kahvaltısını atlar fakat sizin için önemli olan bir güne iyi bir kahvaltıyla başlamanız çok önemlidir. Kahvaltıyı atlarsanız enerjiniz düşük olabilir, kan şekeriniz düşebilir bu durum mülakattaki performansınızı olumsuz etkileyebilir.

3. Sizi strese sokacak olaylardan kaçının!

suit-business-man-business-man-37547.jpeg (940×627)

Özellikle büyük şehirlerde sabahları herkes gergin olur. Otobüse, metroya binerken kavga edenler, trafikte susmayan kornalar mülakat performansınızı etkileyecek olumsuz etkenlere dönüşebilir. Ne yaparsanız yapın mülakat sabahı hiçbir gerginliği büyütmeyin ve asla kimseyle tartışmayın.

4. Hava ve trafik durumunu öğrenmeden evden çıkmayın!

pexels-photo-192997.jpeg (940×628)

Bir iş görüşmesine vaktinde gitmek çok önemlidir. Mülakata vaktinde gitmeniz, işverene sizin düzenli ve iyi organize olabilen bir aday olduğunuzu düşündürebilir. Bu sebeple evden çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kalabalık güzergahlardan kaçınmanız önerilir.

5. Evden çıkmadan kıyafetinizi ve makyajınızı kontrol edin!

red-woman-girl-brown.jpg (940×627)

Mülakatlarda sadece söyledikleriniz değil, kıyafetleriniz, hal ve tavırlarınız da değerlendirmeye alınır. Kıyafetlerinizin temiz ve bakımlı olması, makyajınızın ölçülü ve iyi yapılmış olması büyük önem taşır. Evden çıkarken yapacağınız son bir kontrol görüşmeye hiçbir detayı atlamadan gitmenizi sağlar.

6. Yola erkenden çıkın!

pexels-photo.jpg (940×627)

Hava durumu günlük güneşlik de olsa, yollar açık da olsa, siz tedbiri elden bırakmayın. Şehir hayatında her zaman beklenmeyen kötü sürprizler gerçekleşebilir, bir anda trafik oluşabilir, otobüs yolda kalabilir. Evden biraz erken çıkın fakat mülakata erken gitseniz bile mülakat saatinden 15 dakika öncesine dek etrafta oyalanın, mülakata geç gitmek gibi çok erken gitmek de iyi bir fikir değildir.

7. Olumlu düşünün!

pexels-photo-249613.jpeg (940×627)

Olumlu düşünmek her gün ihtiyacınız olan bir motivasyon olsa da özellikle mülakat sabahı pozitif bir tutum içinde olmak çok önemlidir. Kendine güvenen ve kendi hakkında olumlu düşünen bir kişinin yaydığı enerji karşısındakileri de olumlu etkiler.

Sizin için en uygun iş pozisyonunu bulmak için www.tumislerburada.com sitesini ziyaret edebilir, birbirinden güzel kariyer fırsatları içinden size uygun olanlara kolayca başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir