Tüm İşler Burada

İstanbul’un En Çok Eleman Açığı Olan İlçeleri

istanbul-ilceler

İş yerlerinin yoğun olarak yer aldığı, dolayısıyla eleman açığının ve yeni iş fırsatlarının da merkezi durumunda bir şehir olan İstanbul iş ilanları ile bazı ilçeler eleman arayışının çokluğuyla dikkat çekiyor.

Her bölgesinin kendine özgü özellikleri olan bu mega kent, iş olanakları açısından da bölgeden bölgeye farklılık gösterir. İstanbul iş ilanları ileen çok eleman açığı olan ilçeleri ise işlerin çeşitliliğine göre şu şekilde sıralanır:

Büyükçekmece

Beylikdüzü, Esenyurt, Silivri, Çatalca ve Arnavutköy ilçeleriyle komşu olan Büyükçekmece’de 5 yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri, spor salonları sıkça bulunur. Dolayısıyla Büyükçekmece iş ilanları takip edildiğinde, yönetici, muhasebe sorumlusu, teknik personel gibi genel kategoride değerlendirilen işlerin yanı sıra bölgedeki alışveriş merkezi, otel ve hizmet sektöründe de eleman açığı olduğu görülür. Alışveriş merkezlerinde reyon sorumlusu, reyon görevlisi, müşteri temsilcisi, satış temsilcisi, vasıfsız eleman gibi ilanlara sıkça rastlanır.

Bakırköy

Küçükçekmece, Güngören, Bahçelievler, Zeytinburnu ilçeleriyle komşu olan ve dolayısıyla bu ilçelerde yaşayanlar için uygun işlerin olduğu Bakırköy’de sanayi ve ticaret yaygındır. Batısında yer alan Atatürk Havalimanı ve sayıları 10’u geçen büyük alışveriş merkezleri sayesinde Bakırköy’de her zaman eleman açığı görülür. Bakırköy iş ilanları genel olarak pastane elemanı, mağaza müdürü ve yardımcısı, müşteri temsilcisi, garson, muhasebe elemanı, eğitmen, danışman gibi çok çeşitli meslek dallarına yöneliktir.

Bayrampaşa

İstanbul’un en çok nüfus yoğunluğu olan ilçelerinden olan Bayrampaşa’da; ticaret, eğlence, yeme içme sektörleri haricinde tekstil ve mobilya sektörüne de yoğun olarak rastlanır. İstanbul iş ilanları ile de rastlanan tekstil üretim ve satışının çok büyük bölümünün gerçekleştiği ilçede mobilyacılık sektörü de ön plana çıkar. İlçenin ticari hayatının diğer bir lokomotifi ise makine ve otomobil yedek parça üretimi ve satışıdır.

Bayrampaşa iş ilanları kapsamında, model makineci, remayözcü, kesim işçisi, modelist, tornacı, teknik ressam, CNC operatörü gibi spesifik işlerdeki elemanlar sıklıkla aranır.

 

Bağcılar

Sınırları içerisinde İstoç, Tekstilkent gibi iş hayatının önemli durakları bulunan bu kalabalık ilçe, tekstil sektöründe iş arayanların uğrak yerlerindendir. Ulusal basına ait önemli isimlerin ve bankaların merkezlerinin de bulunduğu ilçede çok değişik alanlarda iş ilanlarına rastlanır.

Reçmeci, kumaş satın alma sorumlusu, boyahane ustası, lojistik elemanı, kalite kontrol elemanı, modelist, planlama mühendisi gibi tekstil sektörüne yönelik ilanların yanı sıra sekreter, şoför, ön muhasebe elemanı gibi diğer meslekler de Bağcılar iş ilanları arasında yer alır.

Bahçelievler

Yenibosna Doğu Sanayi Sitesi, Kuyumcukent gibi önemli iş merkezlerinin, çeşitli üniversiteleri ve hastanelerin bulunduğu bu ilçede İngilizce öğretmeni, halkla ilişkiler elemanı, eğitim danışmanı, asistan, temizlik personeli, hemşire gibi çok çeşitli sektörlere ait eleman açığı bulunur. Önemli basın yayın kuruluşlarının eleman talepleri de Bahçelievler iş ilanları arasında yer alır.

beyoglu-is-ilanlari

Beyoğlu

Şişli ve Beşiktaş’a komşu olan Beyoğlu, İstanbul’un en bilinen merkezi ilçelerinden biridir. Galata Kulesi, Miniatürk, Taksim Meydanı, El-Hamra Pasajı gibi onlarca turistik ve tarihi ögeyi barındıran Beyoğlu, turizm, eğlence ve mağazacılık sektöründeki eleman açığıyla dikkat çeken bir ilçedir. İstanbul İş İlanları arasında Beyoğlu önemli bir yer tutmaktadır. Satış danışmanı, satış temsilcisi, kasiyer, garson, aşçı, resepsiyonist, güvenlik görevlisi gibi pozisyonlarda iş arayanlar, Beyoğlu iş ilanları başlığını takip edebilirler.

Çatalca

Arnavutköy, Büyükçekmece Silivri ve Çerkezköy’e komşu olan Çatalca’da hayvancılık, tarım ve sanayi iş kolları daha çok gelişmiştir. Peynir, yoğurt gibi hayvansal gıda üretimi, çeşitli gümrük depolama alanları ve tekstil fabrikalarında deneyimli veya yetiştirilecek personel açığı her zaman bulunan bir ilçedir. Çatalca iş ilanları, bahçıvan, lojistik elemanı, depo işçisi, muhasebe elemanı, reçmeci, beden işçisi, güvenlik görevlisi gibi pozisyonlara geniş yer verir.

Esenler

İstanbul Esenler Otogarı ile bilinen ilçede inşaat, otomotiv ve tekstil sektörleri yaygındır. Kesimhane şefi, mağaza elemanı, depo sorumlusu, kompleci, overlokçu, modelist yardımcısı, metocu gibi konfeksiyon ve tekstil işlerine ait eleman açığına Esenler’de sıkça rastlanır. Ayrıca şoför, garson, komi, güvenlik elemanı, kasap, muhasebeci gibi işlerde çalışmak isteyenler de Esenler iş ilanları kategorisindeki işlere bakabilirler.

Yüzlerce iş ilanını yer aldığı tumislerburada.com‘dan İstanbul’un eleman açığı olan tüm ilçelerindeki işlere bakabilir, ihtiyacınız olan işi kısa sürede bulabilirsiniz.