Tüm İşler Burada

Sürüş Yeteneği Gerektiren 8 Meslek

Firmalar, gerek bir yerden bir yere kolayca ulaşım sağlamak, gerekse çeşitli araçlarını kullandırabilmek için alacakları elemanlarında mutlaka sürüş yeteneği ararlar. Günümüzde sürüş yeteneğine bağlı olan mesleklerden bazıları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Servis Şoförü

Çeşitli mesleklerde çalışanları veya kreşten ortaöğretime kadar farklı kademelerdeki öğrencilerin taşımacılığını yapan servis şoförleri, iş alanı yüksek olan meslekler arasındadır. Çeşitli sürücü belgeleri bulunan, sorumluluk sahibi ve alanında deneyimli kişiler, servis şoförü iş ilanları arasından kendilerine uygun bir iş edinebilirler.

forklift-operatoru

Forklift Operatörü

Forklift operatörleri, firmaların forklift adındaki iş makinelerini kullanarak mallarını veya eşyalarını indirme, istifleme ve bindirme görevlerini üstelenen meslek sahipleridir.  Zemin kontrolü yapma, iş makinelerinin düzenli şekilde bakımını gerçekleştirme ve işçi sağlığına ilişkin önlemler alma gibi görevleri mevcuttur. Tedbirlilik, kurallara uyma ve mekaniğe yatkınlık gibi nitelikleri taşıdığınıza inanıyorsanız siz de forklift operatörü iş ilanları konusunda araştırma yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

Sevkiyat Şoförü

Sevkiyat şoförleri, firmaların belirtilen ürünlerini zamanında teslim etmekle görevli olan kişilerdir. Monotonluğun aksine hareketli bir ortamda çalışmayı seven, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen ve gerekli sürücü belgelerini taşıyan kişiler, sevkiyat şoförü iş ilanları içerisinden kendilerine uygun olan ilana başvuru yaparak iş sahibi olabilirler.

tir-soforu

TIR Şoförü

TIR aracında bulunan yükü, trafik kuralları çerçevesinde taşıyan TIR şoförleri, her zaman revaçta olan bir meslek grubunun üyeleridir. Yükü zamanında teslim etmek, aracın teknik bakımlarını yaptırmak ve uluslararası yolculuklarda gümrük işleriyle ilgilenmek gibi daha pek çok görev alanına sahiptirler. TIR şoförü iş ilanları veren firmalar, başvuracak kişilerin deneyimli ve gerekli belgeler konusunda eksiksiz olmalarına özen gösterir.

Kamyon Şoförü

Kamyonet tarzındaki araçları kullanabilen kamyon şoförleri;  yükleme-boşaltma yapmak, özel tipte olan maddelerin taşınma işlerini yürütmek ve aracının bakımını yapmak gibi çeşitli görevleri üstlenirler. Esnek çalışma saatlerine ayak uydurabilen ve gerek duyulan sürücü belgelerine sahip kişiler, kamyon şoförü iş ilanları arasında inceleme yaparak yeni bir iş hayatına adım atabilirler.

Makam Şoförü

Kurumlarda çalışan üst düzey yöneticilerin ihtiyaç duyduğu makam şoförlüğü, metropol kentlerin olmazsa olmaz mesleklerindendir. Makam şoförü iş ilanları veren firmalar, eleman olarak alacakları kişilerin sağlık durumlarını ve araçlar hakkında deneyim sahibi olup olmadıklarını göz önünde bulundururlar.

Kepçe Operatörü

Tesislerde kum veya gübre türündeki malzemeleri taşıyan kepçe operatörlerinin kepçeyi çalıştırmak, aracı malzeme yığınının olduğu bölgeye sürmek veya kaldırmak gibi farklı görevleri bulunur. Siz de kendinize güveniyorsanız ve firmanın gerektirdiği diğer şartları karşılıyorsanız kepçe operatörü iş ilanları içinden yeni bir meslek edinebilirsiniz.

Vinç Operatörü

Vinç operatörleri, kablo yöntemiyle veya makine aracılığıyla çalışma gösteren araçları kullanırlar. Vinç araçlarını makaralar arasından geçirerek çalıştırmak, araçların bakımını ve tamirini yapmak gibi belirli alanlarda iş yaparlar.

Firmaların ücretsiz olarak iş ilanı verebilmesini, adayların da arayış içinde oldukları işe kolayca sahip olmasını sağlayan tumislerburada.com aracılığıyla, siz de sürüş yeteneği gerektiren 8 meslek arasından kendinize uygun olan işi tercih ederek çalışma hayatına başlayabilirsiniz.