Tüm İşler Burada

Yaz Tatillerinin Kahramanları: Cankurtaranlar

cankurtaran

Yılın en keyifli ve en sevilen zamanları olan yaz tatilleri, huzur ve eğlencenin doruğa ulaştığı günler arasında yer alıyor. Bu güzel günlerde mutluluk kadar güvende olmak da önem kazanıyor. Özellikle su eğlencelerinin, havuz ve denizin kullanıldığı alanlarda, plajda ya da suda yaşanabilecek kaza ve boğulma tehlikelerinde hayat kurtarmak ve ilk müdahaleyi yapmak üzere orada bulunan eğitimli kurtarma personeli, tatilcilerin kendilerini her an güvende hissetmesini sağlıyor.

Plajın Süper Kahramanları Cankurtaranlar

Sahillerde, havuzlarda ve denize girmek için yoğun olarak kullanılan plajlarda ihtiyaç halinde müdahale edebilmek için hazır olarak bekleyen cankurtaran personeli, her yıl onlarca kişinin hayatta kalmasını sağlıyor. Plajda ya da havuz kenarında eğlenirken dikkatsizlik ya da ihmal sonucu pek çok kaza oluşabiliyor. Özellikle çocuklar, çeşitli kazalar sonucunda su içerisinde, havuz kenarında ya da plajda yaralanabiliyor, bir anda suya düşerek ya da su içerisinde oynarken veya yüzerken aniden boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu gibi durumlar için gerekli görülen yerlerde; özel eğitim almış, kurtarma teknikleri hakkında ve ilk yardım konusunda uygulamalı eğitim sahibi kişiler bulunduruluyor. İşte onlar, yaz tatillerinin kahramanları: cankurtaranlar! Görevi kurtarma ve ilk yardım olan bu kişiler, yaptıkları ilk müdahalenin ardından hastanın en yakın sağlık birimine hızlıca ulaştırılmasını sağlıyor.

Cankurtaranlıkta Kariyer İmkanları

Toplu kullanım alanlarında bulundurulma gereksinimi yüksek olan bu kişiler, manevi olduğu kadar maddi olarak da mesleki tatmine ulaşıyor. İşin doğası gereği fiziksel yetenekleri ve refleksleri yüksek, güçlü ve atletik kişiler olması tercih edilen kurtarıcılar, ağırlıklı olarak sporcular arasından tercih ediliyor. Ayrıca bu mesleği seçen kişilerin soğukkanlı, kolay paniğe kapılmayan ve mevcut paniği yatıştırabilen, insanlarla iyi iletişim kurabilen, güler yüzlü, hızlı karar verebilen ve stres altında çalışabilen kişiler olması bekleniyor. Fiziği ve kişisel yetenekleri müsait olan kişiler, çeşitli kurumlar tarafından verilen cankurtaranlık kursları sonucunda başarı göstererek aldıkları sertifika ile bu konudaki bilgi ve becerilerini kanıtlayarak bu unvanı elde edebiliyor. Bu unvana sahip kişiler de; özellikle oteller ile havuz ve plaj işletmeleri gibi risk grubu içerisinde bulunan yerlerde uygun görülen noktalarda görevlendiriliyor.

Siz de tüm meslek gruplarına hızlı ve güvenilir iş bulma şansı sunan tumislerburada.com’daki cankurtaran iş ilanları ile diğer tüm ilanlara hemen göz atabilirsiniz. Aday beklentilerini, işin imkanlarını ve özel detaylarını inceleyebilir, kariyerinizi şekillendirecek önemli fırsatları değerlendirebilirsiniz. Cankurtaran ilanları, havuz görevlisi iş ilanları, otel görevlisi iş ilanları gibi spesifik binlerce ilan arasından size uygun olduğuna inandığınız iş fırsatlarına hemen başvurun, kariyerinizde yeni bir sayfa açılsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir