Eğitim & Kariyer

Yeni mezunlara da En Çok İş Olanağı Sağlayan Sektörler

İş arayanların büyük bir çoğunluğunu üniversiteden yeni mezun olan gençler oluşturur. Deneyim aranan pozisyonların tersine bazı sektörler yeni mezunları işe alarak kendi eğitimlerini vermeyi tercih ederler. İçeriğimizde, çoğunlukla yeni mezunları işe almayı tercih eden sektörleri derledik.

Bankacılık ve Finans Sektörü

Bankalar ve finans merkezleri gençlerin çalışmayı en çok arzuladığı sektörler arasında yer alıyor. Tüm dünyada en gözde sektörler arasında yer alan finans sektörü, yeni mezunlara sık sık şans tanıması sebebiyle de gençlerin favori meslekleri arasında bulunuyor. Ülkemizde, bankalar işe alımları genellikle sınavla gerçekleştiriyorlar. Genellikle lisans mezunu olma şartının arandığı bu sınavlara katılarak geleceğiniz için bir adım atabilirsiniz.

Çağrı Merkezleri

Çağrı merkezleri de yeni mezunlara iş olanağı sağlayan sektörler arasında yer alıyor. Çağrı merkezleri, işe aldıkları elemanlara ilk olarak eğitim veriyorlar. Bu sebeple işe alım sürecinde adayların iş deneyimine değil, kişisel niteliklerine ve aldıkları eğitime odaklanıyorlar. Çağrı merkezlerinde aldığınız eğitimin sonrasında işe başlayabilir, başarılı bir kariyere atılabilirsiniz.

Bilişim ve Medya

Bilişim ve medya sektörü çok büyük bir hızla geliştiği için birçok gence de olanak sağlayan bir alan oluyor. Bu sektörde deneyimin önemi yadsınamaz olsa da, stajyer ve uzman yardımcısı gibi pozisyonlar yeni mezunların başvurması için uygun seviyeler oluyor. Bu görevlerde pozisyon bulan gençler yıllar içinde sektörün önemli isimleri haline geliyorlar.

Turizm Sektörü

Turizm sektörü de yeni mezunların sıklıkla yer aldığı meslek alanları arasında bulunuyor. Turizm ile ilgili birçok başlangıç seviyesinde pozisyon bulunuyor. Ön büro elemanı, rezervasyon uzmanı, acenta satış yetkilisi gibi pozisyonlar yeni mezunlar ve iş deneyimi olmayanlar için uygun oluyor. İlk iş deneyiminizi bu görevlerden birinde yaşayarak kariyer basamaklarını teker teker çıkabilirsiniz.

Teknik Meslekler

Yeni mezunlara, henüz mesleki deneyimi olmayanlara fırsat tanıyan sektörler arasında; otomotiv, perakende, hava yolu ve ulaşım gibi alanlar bulunuyor. Ayrıca inşaat gibi teknik alanlarda da yeni mezunların iş bulma şansı daha yüksek oluyor. Eğitim ve tıp sektöründe eğitim gören üniversite mezunları, genellikle mesleklerinin ilk adımlarını hemen mezuniyet sonrasında atma şansını da sahip oluyorlar.

İster yeni mezun ister yıllarca deneyimli bir uzman olun, size en uygun ve en kaliteli iş ilanlarına başvurmanız kariyeriniz açısından büyük önem taşıyor. Her meslek dalından iş ilanlarına kolayca ulaşmak ve dakikalar içinde başvurmak için www.tumislerburada.com adresini ziyaret edebilir, yeni iş fırsatlarını değerlendirerek yepyeni bir hayata başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir